Çalışmaları başlayan remake ve rebootlar

Çalışmaları başlayan remake ve rebootlar
  09 Mart 2016   336 Okunma

Unutulmayan filmlerin yendien çekimleri..


1. Ace Ventura: Jim Carrey’siz bir Ace Ventura nasıl olur bilemiyoruz doğrusu ama Morgan Creek prodüksiyon şirketi bu remake projesi için kolları sıvamış bile.2. The Birds: Evet evet, Alfred Hitchcock’un bir klasik olan Kuşlar’ından bahsediyoruz. Michael Bay’e ait olan Platinum Dunes şirketi bu yapımı yeniden çekmekle ilgileniyor, Bay kişisel olarak yapımcılardan biri olarak geçiyor şimdiden projede. Yönetmen ise Diederik Van Rooijen olacak ve bu yönetmenin İngilizce dilinde çekeceği ilk film olacak.


3. Cliffhanger: 1993’te soluk soluğa izlediğimiz, Sylvester Stallone'u başrolde gördüğümüz yapımın devam filmi olarak The Dam projesi düşünülüyordu yıllardır fakat lafta kaldı. Daha sonra 2009’da yapımcı Neal Moritz bir reboot yapımdan söz etti. Geçen sene ise Joe Gazzam’dan bir Cliffhanger remake’i yazması istendi. O zamandan beri yeni bir haber gelmiyor ama biz yine de umutluyuz.


4. The Crow : Yapım sürecinde tıkanan projelerden biri. Yıllardır yenisi yapılacak diye konuşmalar var, başrolde Jack Huston’un olacağı bile konuşulmuştu ama sonra vazgeçildi. Projeyi üstlenen Relativity Mdia şirketinin dağılışı da yapımı iyice geriletmiş oldu. The Hallow yönetmeni Corin Hardy ise şu an The Crow remake’i çekeceğini söylüyor. Bekliyoruz.

5. Cube : Tek mekanda çekilen etkileyici gerilim filmi Cube, Cubed ismiyle yeniden çekiliyor. Yönetmen Saman Kesh, senarist ise Philip Gawthorne.


6. The Girl With The Dragon Tattoo: Bir sonraki İngilizce versiyonda Rooney Mara ya da Daniel Craig yok. Serinin ikinci kitabı olan The Girl Who Played With Fire adaptasyonu da olmayacak. Yeni bir oyuncu kadrosuyla çekilecek yeni filmin dördüncü kitabın uyarlaması olduğu bilgisi geldi kulağımıza. Kitabın adı The Girl In The Spider's Web. Yönetmen David Fincher da olmayacakmış. Peki ne biliyoruz derseniz, filmdeki Mara adlı baş karakteri bu sene en iyi yardımcı kadın Oscar’ına layık görülen Alicia Vikander’ın oynama ihtimali olduğunu ve senaryonun üzerinde Steven Knight’ın çalıştığını söyleyebiliriz.

7. Green Lantern: Warner Bros 2011’de izlediğimiz Green Lantern’ı yeniden çekmek üzerine kolları sıvadı. Başrolde Ryan Reynolds yok bu kez. Yeni filmin adı Green Lantern Corps olacak ve 2020’den önce izleyebileceğiz gibi gözükmüyor.

8. Nightmare on Elm Street: 2010’da reboot denenmişti, Freddy Krueger’ı Jackie Earle Haley canlandırmıştı ve maalesef çok beğenilmemişti. Bu yüzden New Line şirketi devam filmi yerine yeni bir reboot düşünüyor. Şimdi senaryoyu yeniden yazan isim David Leslie Johnson ve vaadedilen orijinale layık bir remake.


9. Scarface: Howard Hawks’un 1932 yapımı filmi ve 1983’de Brian de Palma’nın muhteşem remake çalışmasından sonra Universal şimdi de Pablo Larrain ile anlaştı. Yapımcılar Martin Bregman ve Marc Shmuger , senaryo ise Paul Attanasio’nun ellerinde.

10. Tomb Raider: Warner Bros GK Films' ile anlaşarak filmin reboot’unu yapmaya karar verdi. Senarist Evan Daugherty’nin başladığı işi devam ettirecek olan ise Geneva Robertston-Dworet imiş. Yönetmen Roar Uthaug olacak. Filmin vizyon tarihine ilişkin bir bilgi ise mevcut değil henüz.
 

  • Beğen
    0
BENZER HABERLER
  Yorum Alanı 0 Yorum Yapılmış
Misafir
Captcha